Матеріали, що застосовуються для виготовлення шкільних стендів.

НЕАБИЯКОЇ ПОПУЛЯРНОСТІ (завдяки своїй ціні та легкості монтажу) НАБУВАЮТЬ

СТЕНДИ НА БАНЕРНІЙ ОСНОВІ.

ПРОПОНУЄМО ПІДБІРКУ ФОТОГРАФІЙ, ПРИСЛАНИХ НАШИМИ ЗАМОВНИКАМИ З МІСЦЯ МОНТАЖУ БАНЕРІВ.

ФОТО БАНЕРІВ ВІД НАШИХ ЗАМОВНИКІВ

 
пвх2Полівінілхлорід (ПВХ)
— безбарвна, прозора пластмаса. Відрізняється легкістю, пластичністю, вологостійкий. Добре ріжеться звичайним висувним канцелярським ножем. Матеріал ідеально підходить для виготовлення, в даному випадку, шкільних стендів. ПВХ буває різної товщини (2, 3, 4, 5 і т.д. мм) і різних виробників (як правило: Китай (більш дешевий варіант) і Угорщина). Я вважаю за краще працювати на європейському пластику, він легший, більш пластичний, на нього краще лягає плівка, менше бульбашок — але він дорожчий. На сьогоднішній день вже можливий друк прямо на ПВХ, але цей варіант я поки що не розглядаю. На пластик наклеюється плівка з друком, яка в свою чергу покривається прозорою захисною плівкою від ультрафіолетового випромінювання (сонячних променів) і механічних пошкоджень. Плівка буває матовою і глянцевою, більше розповсюдження отримала глянцева.

   бортиВ каталозі продукції, де виставлена ціна стендів, фігурує поняття «стенди без бортів» і «стенди з бортами». Що це таке? Таке питання виникає майже завжди у людини, яка не мала справи зі стендами. Спробую внести ясність.

Борт — це смужка будь-якої товщини (залежно від поставленого завдання) з того ж ПВХ, що і сам стенд, наклеюється із зворотнього боку стенду для того, щоб надати стенду об’єм, зміцнити його і прикріпити «вушка» для монтажу на стіну. Це наочно видно на фотографії внизу під текстом.

 структура пвх Інший, що отримав широке поширення в різних видах діяльності, матеріал — це баннерна тканина, плівка і так далі, кожен називає її як завгодно.

  Баннерна тканина — композиційний матеріал, зазвичай складається з міцної основи і еластичного наповнювача. В якості основи найчастіше виступає сітка з ПВХ. Наповнювачі-пластифікатори надають тканині еластичність. Найчастіше в якості наповнювача використовують вінілові полімери. Це формулювання з Вікіпедії (вільна енциклопедія). Зручна тим, що легко транспортується в скрученому вигляді, при потребі можна використати в мобільних виставках або як наочність при проведені уроків на природі тощо. Ще великий плюс в тому, що баннер в порівнянні з пластиком набагато дешевший і якщо стоїть завдання виготовити стенди великої площі, то він практично незамінний .

  МОНТАЖ БАНЕРАМонтаж баннера не складна, але відповідальна справа, від успіху якої залежить якість сприйняття і загальний вигляд оформлення кабінету. Отже, щоб не наробити шкоди, почитайте кілька нескладних порад, які, я сподіваюсь, стануть вам у пригоді. Є кілька способів монтажу. Найпоширеніший — це монтаж на люверси (залізні кільця). Таким чином баннер розтягується на стіну по периметру на дюбеля. Потрібно уважно слідкувати, щоб не утворилися так звані «гармошки», які суттєво погіршують загальний естетичний вигляд стенду. Хочу зазначити, що практика показала — монтувати потрібно від центру. IMG_3273Спочатку розтягують баннер на стіні, вирівнюють, наживляють крайні точки.
Потім закручують в центрі верхній і нижній дюбелі, і так поступово просуваються вліво і вправо поки не дойдуть до країв.
Краще кріпити на дюбельні гачки, а не на звичайні дюбелі, але ні в якому разі не на дюбельні цвяхи, щоб не було проблем у разі потреби тимчасово зняти баннер. При ремонті в кабінеті баннер дуже бажано зняти, але якщо при монтажі використовувалися дюбельні цвяхи майстри викрутити їх не зможуть. Потрібно буде виривати, а при цьому можна пошкодити і баннер і стіну на якій він розташований. Отже всі деталі монтажу потрібно продумати заздалегіть.

Вигляд великого банера (розмір 150х610 см) з люверсами в кабінеті інформатики.

підрамник2Другий спосіб монтажу — це натягування баннера на дерев’яний підрамник. На такий банер люверси свідомо не набиваються, а тільки робиться допуск самого матеріалу і як художники натягують тканину на основу, так банер натягується на підрамник,  закріплюється канцелярськими цвяхами. Такий стенд виглядає ефектно за рахунок створеного об’єму. Потрібно врахувати, що сам підрамник повинен бути з м’яких порід і дерево має бути висушине, інакше його почне крутити. Застосовують цей спосіб, як правило, на невеликі площі, тому що чим більші розміри стенда, тим важче натягнути баннер на основу.

   види монтажуЩе один спосіб монтажу полягає у тому, щоб повісити баннер, який не має упору ззаду, наприклад при оформленні шкільної сцени. Це тимчасовий вид монтажу, який, як правило, застосовується при проведенні певних заходів і після їх завершення демонтується. Тут доцільно буде зробити кишеню, як показано на фото вище, просунути в неї дерев’яну або пластикову палку і закріпити до стелі, при потребі можна зафіксувати і низ баннера. Особливо ефектно дивиться баннер на сцені як центральний елемент дійства, що розташований в центрі і відіграє роль не тільки основного елементу декору, а й має важливе функціональне призначення. Учасники дійства можуть використати його як завісу для тих, хто очікує свого виходу на сцену. Одночасно він може бути як статичним так і рухомим, його можна в процесі заходу пересовувати, опускати піднімати, все залежить від творчого задуму режисера. Це все можна зробити завдяки легкості, в той час як декорації з твердих матеріалів не мають таких переваг.

DSC_0057Тепер що стосується пластикових кишень. Кишені виготовляються з прозорого пластику товщиною 0,8 мм і прикріплюються до основи за допомогою двостороннього скотча. Кишені відмінно кріпляться як до пластикових основ так і до баннерних, відмінність тільки в тому, що пластиковий стенд йде вже з змонтованими кишенями, а для баннера кишені додаються окремо і кріпляться на спеціально позначені місця вже після монтажу самого банера.

 Картинка з прикладом стенду з кишенями показує наскільки зручніше і гарніше показувати змінну інформацію, вставляючи її в акуратні кишеньки, а не пристосовувати різними хитрощами, завдаючи шкоди і самому стенду і сприйняттю його як невід’ємного елементу загальної композиції оформлення шкільного кабінета.

  РОЗКЛАДУШКАБувають моменти, коли інформації багато, а місця для її роміщення практично немає. Цьому може бути багато причин, як від елементарно маленьких розмірів приміщення, в якому мають бути розміщені стенди, так і до банального браку коштів на замовлення стендів більшої площі. Вихід з положення все ж існує і він доволі простий. Виготовляються так звані «розкладушки», в яких можна розмістити багато потрібної інформації, правда вони доволі важкі і приккріпити їх до банерного стенду проблематично, тому їх використовують, як правило, на пластикових стендах.

   DSC_0062Деякі стенди передбачають стрілки. Існує багато способів виготовлення стрілок, я ж практикую магнітні стрілки. Приклади таких стрілок Ви бачите на зображенні. У колекції моїх стендів вони застосовуються в оформленні стендів для початкових класів загальноосвітньої школи, в стендах з географії і в комплекті стендів для початкової школи англійської мови.

    Взагалі в творчій роботі існує багато підходів до виконання тих чи інших завдань. Сьогодення пропонує величезний вибір сучасних матеріалів неповторних по своїй суті, досконалих у сфері свого використання, але всього осягнути практично неможливо. Тому я коротко ознайомив Вас з тими матеріалами, які я застосовую безпосередньо в своїй роботі. На завершення ще хочу показати алюмінієві рамки, які часто застосовують при оздоблені і одночасно як елемент кріплення і підсилення прямокутних стендових форм. Ціна на такі рамки прораховується індивідуально для кожного окремо взятого замовлення.

алюмінієва рамка                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        ВИГЛЯД БАННЕРІВ, ОФОРМЛЕНИХ ЗВИЧАЙНИМ БАГЕТОМ.

Photo0111 Photo0118 Photo0117 Photo0113 Photo0112