Друк великих форматів. Папір чи банер?

21 Квітня, 2019 0 By Volodimir Nechiporenko

Друзі. Всім привіт.

Сьогодні поговоримо на досить важливу тему для багатьох вчителів.

Досить часто у своїй вчительській практиці я зустрічався з такою поширеною практикою, як роздрук великих форматів плакатів.

У Вас, відкритий урок чи ще якийсь важливий захід і Вам конче потрібно роздрукувати плакат, припустимо розміром 60х80 см. У Вас є готовий для роздруку файл і в більшості випадків що ми робимо?

Правильно, ми своїми силами намагаємося роздрукувати його з частинок, а потім з’єднати їх між собою. І тут виникають деякі моменти. Буває, що частинки не співпадають, буває, що лінія склеювання не завжди виходить якісною, від чого страждає сприйняття такого виробу, але що ж поробиш, МАЄМО ТЕ ЩО МАЄМО?

А Ви не задумувалися над тим, що існують ще й інші способи роздруку, не такі вже й недоступні для нас.

Ось про це ми й поговоримо. Розкладемо все по поличках. Ну що ж поїхали.

____________________________

Перше, з чого хочу розпочати – роздрук з частинок. Давайте будемо рахувати. Дехто з нас може сказати, що такий вид роздруку найдешевший. Можливо.

Навіть, якщо у Вас, чи в школі є свій кольоровий струменевий принтер (про лазерний я не говорю, тут розхідні матеріали на порядок дорожчі і на даний час одиниці людей дозволяють собі утримувати таку техніку). Собівартість такого плакату (60х80 см – 8 аркушів А-4) приблизно 10-15 грн. Так, це найвигідніший варіант в плані грошей і швидкості, про мінуси я вже сказав вище, тому Вам зважувати всі за і проти.

Забув додати ще дещо про мінуси. Друк на струменевому принтері має слабеньку яскравість і насиченість кольорів, а також при попаданні вологи зразу ж пливе. Ще такий вид друку найскорше вигорає. Якщо потрібно, щоб плакат був не на один раз, потрібно подумати про інші варіанти.

Якщо Ви маєте намір скористатися послугами оперативної поліграфії, а в більшості міст такі послуги надаються, то ціна такого друку буде досить не дешевою. Нижче середньостатистична табличка цін на послуги оперативної поліграфії на квітень 2019 року. Цю табличку я знайшов на одному з сайтів поліграфічних послуг, ціни, наведені в таблиці є середніми по Україні.

 

Висновок який, якщо у Вас плакат на 100% заповнений матеріалом і має фон, то скоріш за все один листочок такого друку Вам обійдеться у 10 грн, а листків вісім (на ф-т 60х80 см), значить ціна такого плакату в межах 80 грн

Існує також варіант роздруку на ф-ті А-1(61х84 см), при цьому варіанті не прийдеться склеювати з частинок, але далеко не у всіх поліграфічних центрах є машини з таким форматом друку і знову ж таки він не дешевий і має всі перераховані вище мінуси, єдиний плюс немає швів від склеювання. Нижче така сама табличка, ознайомтеся.

Висновок. При повному заповнені плакат 60х80 см обійдеться приблизно 100 грн.

____________________________

Ну, а тепер який вихід з положення бачу я. Пропоную Вам звернути увагу на широкоформатний друк. Загалом він не такий дорогий, як ми собі уявляли. Нижче наведена табличка цін на такі послуги одного з сайтів.

Проаналізувавши в інтернеті добрий десяток сайті по наданню послуг широкоформатного друку, прийшов до висновку. Ціни по Україні коливаються від 85 до 150 грн за 1 м. кв. Можливо варіант 85 грн на сьогодні трохи під сумнівом (там потрібно уточнювати у менеджерів). Давайте візьмемо за основу найвищий варіант 150 грн. Отже ціна банера 60х80 см складатиме 72 грн.

Якщо Ви проживаєте в населеному пункті, де надаються такі послуги, то це класно. Прийшли, замовили і отримали якісний, яскравий, насичений, монолітний, вологостійкий, такий що не мнеться (легко можна розправити) і ще +++ за ті ж самі гроші як і попередні варіанти друку.

А якщо у Вашому місті чи селі не надають таких послуг, що тоді? Дуже просто – є Нова пошта або інші перевізники. Мені, наприклад, взагалі передають маршруткою за 120 км, шоферу при цьому я плачу 20 грн за передачу. Через Нову пошту буде від 40 грн до 80 грн в залежності від ваги, розмірів і відстані, але 80 грн, це вже максимальна ціна.

P.S. Як бачите, навіть при найгірших розкладах ціна за банер співставна з цінами на інші види друку.

Але є два вагомих моменти. Щоб отримати такий вид друку, Вам потрібно подумати про це заздалегідь, а не за три дні до часу Х. Мені, наприклад, достатньо тижня (вихідні не враховуйте). Але, чим більший запас часу Ви маєте, тим краще збережуться нерви.

Момент другий. Плакат має бути підготовлений належним чином, мають бути враховані всі вимоги до друку, інакше Вам доведеться доплатити за підготовку до друку або взагалі замовити дизайн, а тут ціни такі, що хто себе як цінить, розцінки дуже відносні.

Про те як підготувати плакат до друку з усіма вимогами поговоримо в наступних статтях. Не пропустіть.

Є питання? Пишіть в коментарях, або на пошту nvv-stend@ukr.net, буду радий допомогти.